2014
Żagań
20 października 2014 r. podczas swej krótkiej wizyty w 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej w Żaganiu, Guillaume de Louvencourt Poniatowski spotkał się z generałem dywizji Jarosławem Mika.
Następnie odwiedził salę tradycji Czarnej Dywizji, gdzie spotkał się z prezesem FOPP gen. bryg.rez. Zbigniewem Szurą i Waldemarem Kotula, kustoszem pancerniackiego muzeum. W dalszej części swojego pobytu poznał dzieje obozów jenieckich w Żaganiu przedstawione przez Marka Łazarza.
Premiera Filmu "Sylwester"
Sylwester Bardziński był żołnierzem 1 Polskiej Dywizji Pancernej. Pod dowództwem gen. Stanisława Maczka walczył w Normandii, wyzwalał Francję, Belgię i Holandię.
Sylwester Bardziński pośmiertnie otrzymał tytuł honorowego obywatela miasta Sint-Gillis-Waas.
Kościan - Poznań
Guillaume de Louvencourt Poniatowski uczestniczył we Mszy w parafii św. Brata Alberta w Kościanie za śp. brata jego matki Marie-Andre Poniatowskiego, który zginął w walkach podczas II wojny światowej. Odwiedził także Poznań.
2013
Koncert Fundacji "Iskierka"
7 grudnia 2013 roku Guillaume de Louvencourt Poniatowski był na Koncercie Fundacji Iskierka i odebrał statuetkę Przyjaciela Fundacji ISKIERKA. Najważniejszym bohaterem wieczoru była DZIECIĘCA ORKIESTRA ONKOLOGICZNA.
Więcej informacji na stronie:
Oleśnica
Zdjęcia za pośrednictwem portalu oleśnica.pl
Premiera Filmu "Zwiastun"
5 marca 2013 roku hrabia Guillaume de Louvencourt Poniatowski uczestniczył w premierowym pokazie filmu
" Kierunek Szczęście - Zwiastun" w Kinoteatrze " Rialto" w Katowicach.
W wolnym czasie Guillaume zwiedził Tyskie Browary i miasto Katowice. Uczestniczył także w spotkaniu w Fundacji "Iskierka".
Normandia
2011
Kraków - Łagiewniki - Oświęcim.
Guillaume i Marc złożyli wizytę w niemieckim nazistowskim obozie koncentracyjnym i zagłady Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu oraz nawiedził Sanktuarium Miłosiedzia Bożego w Łagiewnikach.
Kościan - Poznań
20 kwietnia 2011 roku po raz trzeci hrabia Guillaume de Louvencourt Poniatowski spotkał się z dyrektorem Domu Kultury w Kościanie Januszem Dodotem. To co łączy tych panów to wspólna pasja i zamiłowanie do teatru. Hrabia Guillaume de Louvencourt ukończył szkołę teatralną w Paryżu, gdzie niegdyś kształcił się słynny francuski aktor komediowy Louis de Funes.
Obecnie Guillaume pełni funkcję dyrektora teatru "Le Théâtre Populaire Pictave" w Saint Benoit.
21 kwietnia 2011 roku hrabia spotkał się w Urzędzie Miasta Kościana z burmistrzem Michałem Jurgą i wiceburmistrzem Maciejem Kasprzakiem.
Oleśnica
19 kwietnia 2011 roku w ramach Roku Francuskiego w Oleśnicy z mieszkańcami naszego miasta spotkał się hrabia Guillame de Louvecourt Poniatowski – potomek Kazimierza Poniatowskiego, brata ostatniego króla Polski.
Na spotkanie w oleśnickiej bibliotece przybyło ponad 200, głównie młodych osób. W pierwszej części spotkania arystokrata opowiadał o swojej rodzinie, o jej losach po III rozbiorze Polski i po zniknięciu naszej ojczyzny z mapy Europy.
Odbyła się także projekcja filmu dokumentalnego Jarosława Mańki "TRZY POGRZEBY OSTANIEGO KRÓLA RZECZPOSPOLITEJ"
Film traktuje o nie do końca jasnych okolicznościach śmierci Stanisława Augusta Poniatowskiego, ale przede wszystkim jest próbą ukazania i wytłumaczenia ogromnego zamieszania jakie towarzyszyło staraniom ściągnięcia szczątków monarchy do ojczyzny.
Po prelekcji i kilku pytaniach od publiczności Guillame de Louvencourt Poniatowski spotkał się z dyrektorem biblioteki Anną Zasadą, a kolejnym punktem pobytu było zwiedzanie Oleśnicy pod przewodnictwem Kazimierza Bruzdewicza.
Katowice
Guillaume de Louvencourt Poniatowski wspiera działalność charytatywną Polonii francuskiej realizowaną przez stowarzyszenie „ESPOIR -NADZIEJA”, którego jest członkiem i które nawiązało współpracę z "Fundacją ISKIERKA". Hrabia przyjeżdża do Polski, by osobiście pomagać w akcjach stowarzyszania i je promować. Tym samym, zaangażował się w zbieranie środków na zakup nowej protezy dla podopiecznej "Fundacji ISKIERKA" - Magdaleny Pierzyny.
Dębica
17 kwietnia 2011 Guillaume de Louvencourt Poniatowski reprezentując Stowarzyszenie Espoir-Nadzieja spotkał się w Dębicy z 16 letnią dziewczyną Aleksndrą Zieja, która od młodych lat boryka się z chorobą gronkowca złocistego. Aleksandra przeszła już 20 operacji i czekają Ją jeszcze następne. Ma o 9 cm krótszą lewą nogę. Stowarzyszenie Espoir- Nadzieja, której Guillaume de Louvencourt Poniatowski jest członkiem wspomogło w leczeniu Aleksandry.