2018 - Guillaume de Louvencourt Poniatowski

Przejdź do treści

2018

Galeria
Wilno.
Wizyta hrabiego w Wilnie na zaproszenie przyjaciela Romana Goreckiego potomka Adama Mickiewicza.
Warszawa.
9 lipca Guillaume de Louvencourt Poniatowski przeprowadził rozmowę z prezenterką TVP Polonia Agatą Konarską w programie "Hallo Polonia" .
Leśna Podlaska.
8 lipca  Guillaume  uczestniczył we Mszy Świętej w Sanktuarium Matki Bożej  Leśniańskiej w Leśnej Podlaskiej oraz spotkał się ze społeczeństwem i  dziennikarzami.
- spotkanie zostało zorganizowane przez Ośrodek Francuski Deux- Sevres - Panią Dorotę Uryniuk i Pana Mariana Tomkowicza.
Hrabia opowiadał o swoich potomkach, którzy wyróżnili się również w odzyskaniu przez Polskę niepodległości, o swojej działalności charytatywnej w Polsce.
Lublin.
7 lipca Guillaume  zawitał do Lublina i spotkał się z członkami Stowarzyszenia Rodzin i  Przyjaciół Osób Prowadzących Pogotowia Rodzinne.Omawiano nowe projekty pomocy dla Stowarzyszenia.
Hrabia Guillaume de Louvencourt otrzymał tytuł Honorowego Członka Stowarzyszenia.
Guillaume spotkał się także z Panem Jackiem Giszczakiem, który zajmuje się tłumaczeniem książki o rodzinie Poniatowskich napisanej przez hrabiego oraz współpracuje z hrabią w dziele pomocy dla "Stowarzyszenia Pierwsza Pomoc".
Gdańsk - Gdynia.
5 lipca Guillaume uczestniczył w inauguracji nowej wystawy Muzeum Gdańska, oraz gościł w Domu Pomocy Społecznej w Gdyni, gdzie mieszkańcy i pracownicy DPS podziękowali hrabiemu za przekazanie platformy dla osób niepełnosprawnych.
Podczas pobytu w Gdyni Guillaume de Louvencourt Poniatowski spotkał się z konsulem Francji Panem Mompert.
Paris 2018.
20 marca Guillaume de Louvencourt Poniatowski spotkał się w polskiej księgarni w Paryżu z aktorką filmową Elisabeth Duda, z którą korespondował do tej  pory za pośrednictwem portali społecznościowych, a także z ukraińską pisarką Sofiją Andruchowycz, która zaprezentowała jedną ze swoich powieści. Spotkał się także z bankierem finansowym Florence Vivien.
Guillaume rozmawiał o nowych projektach na poziomie historycznym i kulturalnym związanych z Polską.
O szczegółach poinformujemy wkrótce...
Saint Omer.
Wizyta Guillaume de Louvencourt Poniatowski w Saint Omer.  8-09-2018.
Semaine Franco-Polonaise 11 listopada .2018.
Hrabia Guillaume de Louvencourt Poniatowski na uroczystościach  100 lecia odzyskania niepodległości Polski w Aulnay-sous-Bois.
la ville de Dourges.
2 grudnia 2018 roku hrabia  Guillaume de Louvencourt Poniatowski brał udział w uroczystościach  związanych z obchodami 100- lecia odzyskania niepodległości we  francuskim mieście Dourges i spotkał się z marszałkiem polskiego Senatu Stanisławem Karczewskim, polską delegacją oraz z lokalną francuską  Polonią.
Zapraszam do obejrzenia krótkiej relacji.
Orléan.
Spotkanie z prezesem Paul Ciechelski -  Président de l’association franco-polonaise Loire-Vistule oraz z Rafałem Borkowskim - organizatowem wystawy w Orlean.
Chauray.
16 grudnia 2018 roku Guillaume na spotkaniu i świątecznym obiedzie z członkami Stowarzyszenia "Deux-Sevres-Pologne".
Wróć do spisu treści