2009
Holandia
2008
Warszawa
Guillaume de Louvencourt Poniatowski wraz ze swoją siostrą Claire gościli w Warszawie, gdzie zwiedzili Zamek Królewski, gościli w Hotelu Bristol.
16 kwietnia w Hotelu Campanile udzielił wywiadu dla gazety ‘ Les Echos Pologne’.
Oleśnica
14 kwietnia 2008 roku Guillaume de Louvencourt Poniatowski gościł w Oleśnicy. Spotkał się z uczniami II Liceum Ogólnokształconcego i uczestniczył w lekcji prowadzonej pod okiem nauczycielki Beaty Latusek. W MOKiS Guillaume wygłosił konferencję i przedstawił barwną prezentację poświęconą geanologii rodu Poniatowskich. Zwiedził Bazylikę, starówkę oraz spotkał się w ratuszu z burmistrzem Janem Bronś i władzami miasta.
Góra / k Jarocina
W niedzielę, 13 kwietnia 2008 roku, Guillaume de Louvencourt gościł na terenie powiatu jarocińskiego. Hrabia spotkał się z dziećmi z Domu Dziecka w Górze, które w ubiegłym roku przebywały na wakacjach we Francji. Guillaume de Louvencourt jest członkiem charytatywnego stowarzyszenia „Espoir - Nadzieja”, którego celem jest pomoc dzieciom z biednych rodzin w Polsce lub dzieciom z domów dziecka. Sierociniec w Górze jest jedną z sześciu placówek objętych opieką przez francusko-polskich przyjaciół.
Poza przekazywaniem darów z odzieżą, obuwiem i zabawkami przedstawiciele stowarzyszenia zgotowali dzieciom z Góry niespodziankę zapraszając je na wakacje do Francji. W lipcu ubiegłego roku „maluchy” wyjechały do miejscowości Roche La Moliere, gdzie mieszkały w rodzinach polonijnych, biorąc udział w wielu atrakcyjnych „wypadach”. Gdyby nie organizacja „Espoir – Nadzieja” dzieci nigdy nie miałyby okazji na taki wyjazd i być może nigdy nie zobaczyłyby jak żyje się we Francji, jakie tam panują zwyczaje - mówi dyrektor Domu Dziecka w Górze Eugeniusz Urbański.
Spektakl Teatru 112
12 Kwietnia na scenie Teatru 112 odbyła się premiera sztuki „Książę Andrzej Poniatowski” zrealizowanej na podstawie biografii opracowanej przez Guillaume de Louvencourt – prawnuka księcia, który wraz z siostrą Claire był obecny na premierze.
Dlatego też, jak powiedział Janusz Dodot – scenarzysta i reżyser spektaklu, była to premiera oczekiwana, ale też trudna. Trudna, bo wszystkim, którzy ją przygotowywali zależało na tym, żeby sztuka była zrozumiała i dla polskiego, i dla francuskiego widza.
Aby to osiągnąć, zrezygnowano z dialogów. Całkowicie zawierzono obrazowi i muzyce. Poszczególne sceny widowiska następują po sobie jak przebłyski pamięci. Nie mają one na celu prostego przedstawienia biografii bohatera. Ukazują głównie pasje, marzenia i emocje księcia Poniatowskiego, jego relacje z ludźmi i te momenty życia, które ukształtowały jego osobowość. Wszystko jest tutaj opowiadane prostymi środkami, a jednocześnie bardzo wyraziste. Twórcom spektaklu udało się stworzyć niepowtarzalny nastrój. I właśnie on jest jego największą wartością, bo zbliża widza do czegoś, co wydaje się bardzo odległe.
- "To było dla mnie wielkie przeżycie. Dla mnie i mojej siostry, która miała łzy w oczach oglądając przedstawienie. To bardzo poetycki spektakl" – mówił po premierze Guillaume de Louvencourt.
Kraków
Kraków, Katedra Wawelska - Guillaume składa wiązankę kwiatów na sarkofagu swojego przodka Księcia Józefa Poniatowskiego.
Gospodarzem wizyty na Wawelu był proboszcz katedry, prałat Zdzisław Sochacki, a księciu towarzyszyli również członkowie Związku Monarchistów "Cracovia" oraz 8 Pułku Ułanów ks. .Józefa Poniatowskiego.
W Krakowie, poza wizytą na Wawelu, hrabia de Louvencourt spotkał się z prezesem oddziału polskiej Akademii Nauk, prof. dr Jerzym Haberem oraz udzielił wywiadu dla telewizji TVN Discovery Historia, który został wykorzystany w filmie reżysera Jarosława Mańki " Trzy pogrzeby ostatniego króla Rzeczpospolitej".
Holandia
Guiilaume de Louvencourt Poniatowski przebywał w Holandii na uroczystym otwarciu pomnika ku pamięci żołnierzy polskich i innych narodowości, którzy ponieśli śmierć 22 – 23 styczeń 1945 roku w st Philipsland. Syn dziadka Guillaume, Maria Andrzej Poniatowski w 1940 uciekł z Francji na rybackim statku, aby dostać się do Anglii. Zaciągnął się do polskiej armii, ze względu na wielką miłość do tego kraju i walczył w Pancernej Dywizji Generała Maczka. Zginął na półwyspie St. Philipsland w Holandii, postrzelony w głowę w wieku 23 lat..
2006
Kościan
Druga konferencja miała miejsce kilka dni później, w Kościanie koło Poznania, gdzie została zorganizowana przez Janusza Dodota, dyrektora Teatru 112
i Tomasza Przybysza, przyjaciela hrabiego Guillaume de Louvencourt Poniatowskiego